Cibulka

Obsluha, zázemí, občerstvení

Lezecká stěna je součástí většího multisportoviště. Parkování v areálu je zdarma. Dopravní dostupnost hromadnou dopravou je dobrá.

V pravé části budovy uvidíte venkovní lezeckou stěnu, která se v létě 2019 o dvojnásobek rozšířila, a lezeckou věž, která je vlastně bývalou špičkou žižkovského vysílače.

Ve vstupních prostorech je recepce a squashové kurty. Je zde i oddělený dětský koutek. Šatny se sprchami jsou vlevo a jsou společné pro všechny sportovce, mají velké a prostorné skříňky, celkově jsou čisté. Chodí se však do nich bohužel v botách, přezouvací místo u vstupu by bylo vhodné. Více toalet by nebylo na škodu.

Na posezení jsou zde stoly jak venku u stěny, tak i uvnitř u squashových kurtů, k tomu oddělené místo mezi recepcí a lezeckou halou, které bylo však při naší návštěvě temné. Občerstvení menšího rozsahu.

Berou zde kartu MS a výše vstupného je ještě rozumného charakteru.

Obsluha recepce je fajn.

Hodnocení: 7 z 10

 

Stěna, cesty

Lezeckou halu najdete uvnitř v pravé části. Venkovní stěna je výrazně rozšířená a dostavěná.

Výška haly je asi 12m, na půdorysu 30 x 7m. Profily jsou kolmé, různě převislé až stropové, 3D - na menším prostoru naprostá spokojenost. Cesty jsou všeobecně silovějšího rázu. V hale jsou nově 2 samonavijáky.

Venkovní stěna má výšku asi 8 metrů, šířku 13 metrů a je postavena z 3D profilů. K tomu je zde docela vysoká laminátovou věž, bývalý vršek žižkovského vysílače, kruhového půdorysu. Cesty podobného stylu jako vevnitř.

Klasifikační stupnice je zde UIAA. Celkově v areálu najdete asi 90 cest.

Systému vytápění jsem si nevšimnul, ale v hale bylo při venkovních 5°C příjemně a venku díky severní orientaci příjemně i v teplejších měsících.

Pokud potřebujete silový trénink, jste na správném místě. Určitě si zalezou i začínající lezci. Stěna má aktuálně pozitivní vývoj a při profilech, které poskytuje, jde i nadále dobře rozvíjet. Aktuální správce stěny se snaží.

Hodnocení: 6 z 10

Bezpečnost
- expresní smyce v mailonách nejsou zafixovány

- vzdálenost expresek je větší
- parketová podlaha

+ na některých nástupech jsou žíněnky

+ je tu klid

Hodnocení: 7 z 10

 

Závěr
Stěna na Cibulce je otevřena už mnoho let. Bývaly tu rozmanité cesty, dnes jsou všechny silovějšího charakteru. V převisech se k tomu přidá nutnost silové vytrvalosti. Vzdálenost expresek v některých cestách chce uvědomělého lezce a jističe. Stěna se rozšiřuje a zvyšuje svůj potencionál, což je nutné ocenit. Vzdálený dětský koutek poskytuje klidné prostředí. Uvidíme, jak na návštěvnost a typ návštěvníků budou mít navijáky.

 

Celkem 20 z 30

PROFILOVĚ DOBRÁ A KLIDNÁ STĚNA. STYL CEST SILOVĚJŠÍ. HODILA BY SE VĚTŠÍ RŮZNORODOST CEST. POZITIVEM JSOU NOVÉ INVESTICE DO ROZŠÍŘENÍ STĚNY.

Stav hodnocení k 10/2019