Cibulka

Obsluha, zázemí, občerstvení

Lezecká stěna je součástí většího multisportoviště. Parkování v areálu je zdarma. Dopravní dostupnost hromadnou dopravou je dobrá.

V pravé části budovy uvidíte venkovní lezeckou stěnu a lezeckou věž, která je vlastně bývalou špičkou žižkovského vysílače.

Ve vstupních prostorech je recepce a squashové kurty. Je zde i oddělený dětský koutek. Šatny se sprchami jsou vlevo a jsou společné pro všechny sportovce, mají velké a prostorné skříňky, celkově jsou čisté. Chodí se však do nich bohužel v botách, přezouvací místo u vstupu by bylo vhodné. Více toalet by nebylo na škodu.

Na posezení jsou zde stoly u squashových kurtů a potom oddělené místo mezi recepcí a lezeckou halou, které bylo však při naší návštěvě temné. Dříve se na recepci točilo pivo, dělali polévky, aktuálně však ne, také se všude rozléhá bouchání squashových míčků a řev hráčů squashe. K posezení po lezení to tu tedy nelákalo.

Obsluha recepce je fajn.

Hodnocení: 7 z 10

 

Stěna, cesty

Lezeckou halu najdete v pravé části haly. Venku je menší stěna, ale v plánu je prý její výrazné dostavění a přímé propojení vnitřních a vnějších prostor. Termín stavby a dokončení však ještě není znám.

Výška haly je asi 12m, na půdorysu 30 x 7m. Profily jsou kolmé, převislé a 3D, což není špatné. Aktuálně jsou cesty postavené tak, že lezec dělá převážně dlouhé silové kroky, ve dvou cestách bylo nutností zaujmout dosti krkolomné polohy. Hala je prosta lan vedených shora a samonavijáků.

Venkovní stěna má výšku asi 8 metrů a je postavena z 3D profilu. Dále venku najdete laminátovou věž, bývalý vršek žižkovského vysílače, kruhového půdorysu. Cesty podobného stylu jako vevnitř.

Klasifikační stupnice je zde UIAA. Celkově v areálu najdete asi 80 cest.

Systému vytápění jsem si nevšimnul, ale v hale bylo při venkovních 5°C příjemně.

Pokud potřebujete silový trénink, jste na správném místě. Bohužel však jiné typy cest, i přes různá jména stavěčů, zde aktuálně nejsou. Cesty tak aktuálně nejsou vhodné ani pro mírně pokročilé, natož pro začínající lezce. U docela dobře profilově postavené stěny je to škoda.

Hodnocení: 4 z 10

Bezpečnost
- expresní smyce v mailonách nejsou zafixovány

- vzdálenost expresek je větší
- parketová podlaha

+ na některých nástupech jsou žíněnky

Hodnocení: 7 z 10

 

Závěr
Stěna na Cibulce je otevřena už mnoho let. Bývaly tu rozmanité cesty, dnes však jsou hlavně silové, v převisech se k tomu přidá nutnost silové vytrvalosti. Vzdálenost expresek v některých cestách chce uvědomělého lezce a jističe. Absence lan shora a navijáků, vzdálený dětský koutek poskytuje klidné prostředí.

 

Celkem 18 z 30

PROFILOVĚ DOBRÁ A KLIDNÁ STĚNA. STYL CEST VŠAK CHUDÝ. VĚTŠÍ RŮZNORODOST CEST JE VELMI POTŘEBNÁ. POTENCIONÁL NA PŘÍSTAVBU DALŠÍCH PROFILŮ (VENKU).

Stav hodnocení k 1/2018