13ka (Třináctka, Jeremi)

Obsluha, zázemí, občerstvení

Multisportovní centrum, kterého je stěna součástí, vyžaduje registraci včetně telefonního čísla a e-mailu. Dále si musíte koupit buď čipovou kartu za 30 Kč, nebo čipové kolečko za 60 Kč. Použití karty Multisport dalších 100 Kč za správu účtu.
Jak neslavně dopadlo moje pozastavení nad registrací a úvodními poplatky jsem napsal v předchozí recenzi, bylo mi „proklientsky“ doporučeno obsluhou sportcentra k nim nechodit, a tak jsem i činil. Nebyl jsem v té době jediný nespokojený, střet s obsluhou zaznamenali i jiní a nenechali si to pro sebe. Reakcí stěny bylo zrušení rubriky Hodnocení na Facebooku.

Recenzi je však nutné aktualizovat a tak skoro po roce jsem šel hodnotit stěnu znovu. Komunikace na recepci probíhala nyní přímo s obsluhou určenou pro stěnu, byla naprosto v pořádku a velmi vstřícná.
Šatny jsou společné ještě pro další návštěvníky ostatních sportovišť a vstupuje se do nich bohužel v botách. Jsou zde velikostně dva druhy skříněk, takže pokud máte štěstí, místa budete mít opravdu dostatek.

Aktuální hodnocení: 6 z 10

 

Stěna, cesty

V lezecké hale jsou pouze kolmé a mírně převislé profily. Bohužel nevyužitý potencionál místa asi dlouho zůstane. Cesty doznaly za 11 měsíců změn. Stále platí, že v kolmém i převislém je potřeba dostatek techniky a dle typu profilu síly či vytrvalosti. Lezte od prvního kroku a moc odpočinku nečekejte, přitom je potřeba si nechat na konec ještě dostatek síly. Dvě expresky před koncem cesta dost ztěžkne a je potřeba vymyslet sérii pohybů - boulder. Cesty tak dostávají závodní charakter, kdo neodpadl v jejím průběhu, je snaha ho setřást na konci. Stavěči cest Viktor a Vilda, které znáte z BigWallu, vymysleli maximum. Od jmen stavěčů se odvíjí i tvrdá klasifikace a francouzské číslování. Škoda, že profilem je opravdu stěna tak chudá.

Pro začínající lezce jsou cesty od vstupu nalevo, přímo naproti jsou nejtěžší (převislé), po pravé straně cesty vyšší střední obtížnosti a na stěně se spárou pro mírně pokročilé.

V chladných měsících je na stěně příjemně pro lezení na hraně maxima, v létě jsem zde nebyl. Vnitřek je barevně studený. Před vstupem na stěnu je dvoupatrový boulder.

Aktuální hodnocení: 7 z 10


Bezpečnost

- expresní smyce v mailonkách nejsou zafixovány
- podlaha je z pro mě neidentifikovatelného materiálu, nelze posoudit jestli má normu tlumení dopadu

- obsluha stěny je až na recepci, přímo na stěně nikdo

Aktuální hodnocení: 7 z 10

 

Závěr
Nejnovější stěna v Praze současným standardům a požadavkům na komplexní trénink profilově neodpovídá, nejsou zde větší převisy, položené, břicha, 3D … vše dohánějí dobří stavěči. Obsluha na recepci se zlepšila, rozhodně „chybí“ otravná blondýna ze sportcentra. Ze stránek stěny na FB zmizelo hodnocení zákazníků, jenž vykazovali až neuvěřitelně jednotně odmítavý postoj ohledně registrace a obsluhy (blondýny). Ale oproti stavu po otevření je zde pozitivní posun.

Aktuálně celkem 20 z 30

 

 

STĚNA PRO ZPESTŘENÍ TRÉNINKU. CESTY S TVRDOU KLASIFIKACÍ A BOULDEROVÝMI KONCI. PROFILOVĚ CHUDÁ. JE POTŘEBA SLEDOVAT DALŠÍ VÝVOJ.


Stav hodnocení k 05/2017